עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
הדסה ארבל, סופרת ומרצה, מחברת הספר "כל בעלי הפרוטוקולים של זקני ציון" - היא בוגרת החוג לשפות באוניב' חיפה (תואר ראשון) ובעל תואר שני בחינוך (תכנון תכניות לימודים) מטעם החוג לחינוך של אוני' חיפה. למדה שנתיים תולדות האמנות כתלמידה מן המניין באותו מוסד וכן למדה שנה תכנון חברתי באוניברסיטת תל-אביב.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

להזיז פירמידה

14/05/2013 12:38
הדסה ארבל
בס"ד                     14 במאי 2013

כאשר החלטתי לכתוב את הספר, אשר לימים קיבל את הכותרת "כל בעלי הפרוטוקולים של זקני ציון" - השתלטה עליי תחושה כאילו מוטל עליי עתה להזיז פירמידה. נתקפתי בתחושת כובד וכמעט חוסר אונים. קול פנימי מסוים לחש לי: "בשביל מה את צריכה את כל זה?".  אבל,  אז אמרתי לעצמי: "לא! הקול הזה אינו בוקע ממקום אמתי! לאחר הכל, איש אינו מצפה ממך להשלים את הספר תוך יום אחד. נכון? אבל מה שאת   כ ן   יכולה לעשות ביום אחד הוא להתחיל לכתוב את העמוד הראשון של הספר." 
ואת הקול   ה ז ה  -  זיהיתי כאמת פנימית שאני דווקא  כ ן  מזדהה עמה. 
ואז, המשימה נראתה לי הרבה יותר אפשרית ובעלת סיכוי.

רבי ומורי,  הרב דניאל סטבסקי שליט"א, לימד אותנו כי כאשר אדם מחליט ליטול על עצמו משימה שיש בה פוטנציאל של אור, של קדושה, של מעשה טוב וראוי, של מצווה, או של תועלת לזולת - מיד יתייצבו לנגדו עיכובים, הפרעות ומכשולים מסוגים שונים. בעוד שאילו אותו אדם היה מחליט, למשל, לעשות מעשה חסר משמעות, מזיק או חסר ערך - הדברים היו זורמים לו "חלק" ובאין מפריע. 
מכאן עלינו לדעת תמיד כי, כאשר אנו חווים עיכוב, קושי, הפרעה או מניעה - אות הוא כי המעשה שאנו רוצים לעשות יש בו פוטנציאל של קדושה, ערך ואור. ואז, עלינו להתעשת ולהתגבר על המניעה ולהוציא את המעשה לפועל, מבלי להתייאש. 

אני מאחלת לכולכם חג שבועות של התעלות רוחנית ושל קדושה וחג שמח לכולם.

SOL ASULIN
Сialis
15/09/2018 10:55
Greate pieces. Keep writing such kind of information on your blog.
Im really impressed by it.
Hello there, You have done an incredible job. I will definitely digg it
and in my view recommend to my friends. I am sure they'll be benefited from this site.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: