עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
הדסה ארבל, סופרת ומרצה, מחברת הספר "כל בעלי הפרוטוקולים של זקני ציון" - היא בוגרת החוג לשפות באוניב' חיפה (תואר ראשון) ובעל תואר שני בחינוך (תכנון תכניות לימודים) מטעם החוג לחינוך של אוני' חיפה. למדה שנתיים תולדות האמנות כתלמידה מן המניין באותו מוסד וכן למדה שנה תכנון חברתי באוניברסיטת תל-אביב.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

הציבור נוטה להאמין במציאותה של קונספירציה

17/07/2016 21:24
הדסה ארבל


בס"ד                                                                17.7.2016

 

 חבריי לקהילת "אנחנו והם"

 

אנשים מאמינים היום יותר בקיומה של קונספירציה עולמית מאשר לדיווחים של התקשורת הממוסדת

(בלוג "ארץ האמורי")

 

עד לפני זמן מה – אולי שנה או מעט יותר – היה המונח "קונספירציה" עדיין מחולל הרמת גבה אצל שומעיו. אבל, נראה כי לא עוד.  המציאות האופפת אותנו – המתנחשלת בתאוצה שקשה לעכל – העלתה אל הדיח הציבורי את הכורח במונח  "קונספירציה" כדי ליישב ולהסביר תופעות חסרות פשר ומשוללות כל הסבר הגיוני.  כך, שהמונח "קונספירציה" הפך שגור יותר ויותר הן מעל גלי האתר והן מעל דפי העיתונות ולא כל שכן, במרשתת. משמע, המונח כבר חלחל אל התודעה הציבורית ולא עוד נחשב "הזוי" כבעבר.

יותר מזאת:  מחבר המאמר "מי הרג את רפאל איתן" בבלוג בשם "ארץ האמורי"  – נראה כי הוא איש תקשורת לשעבר היודע מה הוא שח -  גורס כי ככל שהזמן חולף הציבור מאמין יותר ויותר בקיומה של קונספירציה – עולמית – או אחרת וכי התפישה של עולם המתנהל על-פי קנוניה נתפשת כיותר ויותר מתקבלת על הדעת מאשר תפישת העולם השקרית שמנסים להכתיב לנו אמצעי התקשורת הממוסדת.

להלן דברי מחבר המאמר בבלוג "ארץ האמורי" (חפש: ערך: קונספירציה, Rotter).

 

"הרבה שקרים מספרים לנו מגישי מהדורות החדשות. למעשה, כמעט כל מלה שיוצאת להם מהפה היא שקר, באופן כזה או אחר. מה שהם מגלים הוא שקרי או חסר חשיבות, כי מה שהוא מספיק חשוב אסור להם גם ככה לספר לנו. ... מה שפחות ידוע הוא האופן שבו התקשורת מוחקת את המחיקה, כלומר מסתירה ומסווה באופן אקטיבי את עצם העובדה שיש מידע מוסתר. ...התקשורת נדרשת לייצר תמונת מציאות ולהמציא סיפורים קוהרנטיים פחות או יותר, שיישמעו סבירים ויסתירו את האמת. כך שחלק גדול ממה שהתקשורת מספרת לנו על ישראל הוא לא סתם שקר, אלא הסתרה של אמת.

אבל השקר מספר אחד שהתקשורת מספרת לנו זה שמישהו מאמין לה.

כאילו שאנשים עדיין יושבים מול יונית לוי או מיקי חיימוביץ ומהנהנים בנאמנות כמו מפאי"ניק בנאום של ירוחם משל. צריך רק לקרוא את מה שעמיר בניון אומר, או להיזכר בעצומה הזאת, כדי להבין שבערך 70% מהאזרחים בישראל לא מאמינים למלה ממה שיוצא לשתיהן מהפה – אפילו לא לעובדות הפשוטות.

אנשים צעירים מקבלים את המידע שהם זקוקים לו בבלוגים שעליהם הם סומכים, או  דרך רשת החברים שלהם בפייסבוק, שאמנם מתבססת חלקית על לינקים לכתבות באתרי החדשות אבל מעניקה להם פרשנות שונה. ...מי שחי עדיין לפי תמונות המציאות "המוסכמת" של מהדורות החדשות זה פחות או יותר 27 מנדטים של מצביעי קדימה ...

אבל גם הם לא ממש; כי גם הם לא מטומטמים מספיק בשביל לאמץ את הצורה שבה החדשות ממשמעות את המציאות. לפני כמה שנים כתבתי כתבה על אתרים בנושא קונספירציות, ומאז נעשיתי יותר ערני  לתיאוריות וטענות קונספירטיביות שמסתובבות בארץ בכל מיני חוברות, ספרונים ועלונים שמופצים בצבא, ובעיקר במספר אתרים ופורומים ברשת. עד אז חשבתי שרפול באמת נהרג בגלל מזג אוויר סוער, וששמעון פרס הוא סתם זקן חביב (טוב, לא ממש). עד אז, לא שמעתי בחיים את הטענה שפרס עובד בשביל קבוצת בילדרברג או שהבונים החופשיים מנווטים את ההיסטוריה של ישראל. לא מדברים על הדברים האלה בחוגים שבהם אני מסתובב...

מבחינות רבות, להאמין בקונספירציות זה היום מציאותי יותר מאשר להאמין במציאות."

 

אכן,  בספרי "כל בעלי הפרוטוקולים של זקני ציון: הקנוניה, של מי ומהי?",  העתיד לראות אוויר בע"ה בזמן הקרוב , מוזכר כי אחד מסעיפי תוכנית הקנוניה הוא באמת להשתלט על כל אמצעי התקשורת בעולם, ולשדר לאוכלוסיית העולם רק מה שבעלי המדיה מעוניינים שנדע – כי רק באופן כזה הם יוכלו שלוט על מה שנחשוב, על איך שנחשוב , ובעיקר – על   איך שנתנהל ועל איך שנפעל. אכן, סופרי קנוניה בעולם גורסים כי בתאגידי התקשורת הענקיים בעולם, שולטים מן הסתם אנשים ספורים – אולי שניים שלושה - וכנראה אדם אחד בלבד.

ואם כבר הוזכר שמו של מר שמעון פרס, נשיא ישראל לשעבר,  הידעתם כי לפני כשלוש או ארבע שנים הופיעה באחד העמודים האחרונים של אחד מעיתוני מדינתנו (כמדומני ישראל היום, או ידיעות אחרונות)  ידיעה קטנה, ממש מצטנעת, ובה נמסר כי מר שמעון פרס הוכתר בתואר אבירות בידי מלכת בריטניה. באותה ידיעה תמציתית לא נאמר על איזה שירות זכה נשיאינו לשעבר בתואר כבוד זה. באותה ידיעה מצולם מר פרס כשהוא לבוש מעין מדים מוזרים – מעין סינר או אפוד – עם סמלים שונים ומשונים שאינם קשורים בשום צורה ואופן למציאות הישראלית שלנו.

 

האם יש מישהו מכם שיש לו נגישות אל מידע חסוי ויוכל לברר על איזה שירות בדיוק זכה נשיאנו לשעבר לתואר האבירות ממלכת בריטניה? 

 

הדסה ארבל

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: